VAAL GALERII TALVEOKSJON 2014

Veel enne aasta lõppu rõõmustame kunstisõpru internetioksjoniga, kus valikus seekord teoseid Wiiraltist Virveni. Enampakkumisele tuleb 52 teost Eesti kunstiloo kirgastelt loojatelt.

Oksjonidebüüdi teeb Tõnu Virve  oma 1971. aastal valminud teosega "Natüürmort noa ja kahvliga“.  Kunstniku põlvkonnakaaslaste Miljard Kilgi ja Ilmar Kruusamäe hüperrealistlikud teosed on Eesti oksjoniturul kõrgelt hinnatud. Nii on Tõnu Virve maali jõudmine oksjonile loogiline ja oodatud jätk. Maal püüab pilku erti küllusliku food art’i põhimõtteid jälgiva motiivi ja rõhutatult ekspressiivse maalilaadiga.

Haruldase leiuna väärib esiletõstmist ka Eduard Wiiralti kahepoolne graafiline leht “Arkeia”, kus sama motiiviga tõmmised on mõlemal poolel. Põnevaks teeb selle teose ka tõik, et tõmmised on tehtud eri aegadel – üks Eestis, pärast naasmist Maroko-reisilt ja teine hiljem, juba Rootsis. Kumbki pool on dateeritud ja kunstniku poolt omakäeliselt signeeritud.

Lisaks Wiiraltile ja Virvele on oksjonivalikus teoseid pea igast möödunud sajandi kümnendist. Kõige värskem teos suisa kümnendi viimasest aastast – Eesti ühe nimekama fotokunstniku ja müüdilooja Peeter Lauritsa teos “Taeva atlas 11”.

Autorite nimistuski kohtuvad klassikud eri põlvkondadest –  A. Jegorov, A. Vabbe, J. Greenberg, R. Uutmaa, L. Mikko, A. Vardi, J. Uiga, E. Haamer, T. Vint, J. Arrak jpt.   

Enampakkumine toimub keskkonnas oksjon.vaal.ee. Pakkumine algab neljapäeva, 11. detsembri keskpäeval ning lõppeb esmaspäeva, 15. detsembri õhtul kell 20

Enampakkumise reeglid ja registreerimisinfo leiate siit. Lisaks ootame traditsioonilisi kirjalikke pakkumisi aadressil galerii@vaal.ee ning telefonipakkumisi telefonil 5302 8766.

Oksjoniteoste näitus on galeriis kohapeal avatud 10.-12. detsembrini, kuid valikuga saab tutvuda etteteatamisel ka hiljem.

Created by CodeLab Solutions