oksjon.vaal.ee kasutamine

Otsite vastuseid küsimustele:
* Kuidas Oksjon.vaal.ee keskkonnas orienteeruda?
* Mida tuleks esimesena teha?
* Kuidas registreeruda?
* Mida pean tegema, et mul oleks võimalik osaleda oksjonitel?
* Mil viisil saab maksta?

Neile küsimustele leiate vastused alljärgnevatest teemadest.

Kuidas registreeruda

Registreeruda saate kasutades allolevaid linke või pöördudes selleks Vaal galeriisse galerii@vaal.ee või telefonil 6810 871.

Selleks, et osaleda oksjonitel, tuleb Teil registreeruda oksjon.vaal.ee kasutajaks. Registreerimiseks klikake lehekülje päises oleval lingil "Registreeru".

• Sisestage vajalikud andmed. Väga tähtis on kehtiv meiliaadress, sest sellele saadetakse pärast registreerumist Teie konto aktiveerimise kinnitus.

• Lugege läbi kasutajaleping ja nõustuge sellega.

Vajutage "Registreeru kasutajaks".

Süsteem genereerib Teile automaatse kasutajanumbri, mis jääb näha Teistele kasutajatele. Teie isiku- ja kontaktandmeid näeb ainult Vaal galerii.

Registreerumise lõppetapp:

Olles registreerumisega oksjon.vaal.ee leheküljel ühele poole saanud, saadetakse Teie e-postkasti meil, millega kinnitatakse Teie kasutajakonto.

Kui need etapid läbi tehtud, siis oletegi värske täieõiguslik oksjon.vaal.ee kasutaja ning võite alustada aktiivset tegevust oksjon.vaal.ee lehel. Palju õnne!

Pakkumiste liigid ja pakkumise samm

Oksjonil osalemiseks tuleb Teil sisse logida ja teha oma pakkumine. Võimalik on teha kaht erinevat liiki pakkumist:

Tavapakkumine:

• Sisestate summa, mida soovite pakkuda ja süsteem teeb kohe vastavas summas pakkumise. 

• Pakkumine peab olema vähemalt pakkumise sammu võrra suurem eelmisest. 

• Erandiks on kõige esimene pakkumine, mille saab teha alghinnaga võrdse.

Automaatpakkumine:

• Sisestate suurima summa, mida olete nõus välja käima. Süsteem teeb seejärel ise Teie eest pakkumisi suurendades summat vastavalt kehtivale hinnasammule, kui keegi Teid üle pakub, pakkumise sammu võrra. 

• Kui automaatpakkumine ei ole enam piisavalt suur, et viimast pakkujat sammu võrra üle pakkuda, pakub süsteem välja Teie määratud suurima summa. 

• Kui mitu kasutajat teevad automaatpakkumise, jääb peale neist suurim, pakkudes väiksema üle pakkumise sammu võrra.

• Kui kaks kasutajat teevad automaatpakkumise samale summale, eelistatakse ajaliselt esimest pakkujat.

Vaikimisi on pakkumise tegemisel ette antud minimaalne võimalik summa. Kui teete minimaalse võimaliku pakkumise, ei ole tava- ja automaatpakkumisel vahet.

Kirjalik pakkumine oksjon.vaal.ee vahendusel:

• Kui Te ei soovi enda nimel registreeruda oksjon.vaal.ee kasutajaks, on Teil võimalus pöörduda Vaal galeriisse ning teha oksjonile kirjalik pakkumine. Sel juhul esindab Teie soovitud oksjonil Teid oksjon.vaal.ee sisestades pakkumise Teie antud volituse alusel.

Pakkumise samm on minimaalne summa, mille võrra saate oksjonil osalemiseks hinda tõsta. Pakkumise samm arvutatakse hetkehinna põhjal. Täpsemalt vaadake alljärgnevast tabelist:

Hetke hind (EUR) Pakkumise samm (EUR)
kuni 499 10
500-1499 20
1500-2999 50
3000 - 5999 100
6000 - 11999 200

oksjon.vaal.ee-l on õigus teha põhjendatud muudatusi pakkumise sammus.

Ostmine

Kindlasti peate oksjoni kulgu jälgima veel enne oksjoni lõppemist. Kui keegi pakkus Teist üle, siis kaaluge, kas olete selle asja eest nõus kõrgemat hinda pakkuma. Juhul, kui viimane pakkumine on tehtud kuni 6 minutit enne oksjoni lõppu, pikeneb oksjoni toimumise aeg 6 minuti võrra. Pikeneva lõpu korral ei pea parim pakkuja muretsema, et keegi viimasel sekundil tema pakkumise üle lööb, tal avaneb võimalus teha uus pakkumine.

Ja kui Teil õnnetuski oma pakkumisega kõik teised konkurendid üle trumbata, saabub Teie e-postkasti meil, milles teavitatakse võidust.

Ja nüüd pakkuma!

NB! Pakkuda saavad ainult registreerunud kasutajad. Registreeruda saate siit.

Kuidas maksta, makseviisid

Kui selgub, et olete oksjoni võitnud, tuleb Teil ostetud kauba eest tasuda vastavalt oksjon.vaal.ee poolt esitatud arvele. Ostetud asi kuulub oksjon.vaal.ee-le hetkeni, mil selle eest on tasutud kogu ostuhind.

Võimalused ostude eest tasumiseks:
* pangaülekanne
* sularahamakse Vaal galeriis, Tartu mnt 80d

Kõik arve tasumisega seotud täiendavad kulud (sh panga ülekandekulud) kannab ostja.

Created by CodeLab Solutions